راهیل

سلام سعی کردم مطالب جالب برای شماانتخاب کنم فقط نظر یادتون نره

۶ کلید برای موفقیت در هر کاری
ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٦  کلمات کلیدی: عمومی

مطالب در مورد موفقیت و بهتر زندگی کردن و بهتر کار کردن کم نیست. کتاب هم همینطور. حتی اینقدر این کتابها زیاد شده اند که در کتابفروشی ها یک بخش جداگانه برایشان در نظر می گیرند. راستش نظر شخصی من در مورد این نوع مطالب و کتابها اینه که باید هر از گاهی به آنها رجوع کرد. معمولا زبان بکار رفته در این کتابها به شکلی است که به خواننده احساس خوبی می ده. حتی وقتهایی که خسته هستیم یا فشارهای مختلف کمی نا امیدمون کرده، ورق زدن این نوع کتابها و مرور این دسته مطالب می تونه گاهی کارساز باشه. مطلبی که اینجا نوشته ام خلاصه شده مطلبی است از بلاگ The Conversation از Harvard Business Review.

تونی شوارتز در مطلبش تجربیات مختلفی را مطرح می کند تا به شش نکته ای برسد که انجام دادنش می تواند عامل موفقیت در هر کاری شود:

۱- چیزی را که دوست دارید دنبال کنید. عشق و علاقه یک عامل انگیزشی فوق العاده است. با علاقه کار کردن به افزایش تمرکز کمک می کند.

۲- کار سخت را اول انجام دهید. این همون ماجرای کتاب معروف قورباغه رو قورت بده از برایان تریسی است. بسیاری از کسانی که کارهایشان رو بخوبی انجام می دهند، انجام کارهای سخت را در اولیوت قرار می دهند.

۳- با جدیت عمل کنید. ظاهرا برای انجام هر کار، می توان ۹۰ دقیقه بدون مزاحمت تمرکز کرد. یعنی اگر شما ۹۰ دقیقه با جدیت کار کنید، باید بعد از آن استراحت کنید و بعد دوباره شروع کنید. کسانی که بخوبی کار می کنند زمان مفید کارشان چیزی در حدود ۴٫۵ ساعت است.

۴- نظرات متخصصین را در زمانهای درست دریافت کنید. مشورت کردن و دریافت بازخورد در مورد کاری که انجام می دهید، می تواند بسیار مفید باشد. اما اگر زمانهای این اظهار نظرها کوتاه شود یا نظرات دریافتی پیچیده شوند، آنوقت نه تنها مفید نخواهند بود بلکه باعث بروز استرس و نگرانی و ممانعت از یادگیری هم می شود.

۵- استراحت های ادامه دار. استراحت های مداوم بعد از تمرکزهای بالا روی کار، باعث می شود تا قدرت یادگیری افزایش پیدا کند و شانس خلاقیت را نیز افزایش دهد.

۶- قاعده مند کردن کارها. برای کارهای سخت باید قاعده و قانونی در نظر گرفت تا در زمان مشخصی فقط کار مورد نظر را انجام داد. انجام کار با فکر کردن به چگونگی انجامش متفاوت است. بنابراین ایجاد محدودیتهای زمانی و ممانعت از وارد شدن خلل به فرآیند انجام کار می تواند کمک کند تا بخوبی کار کنید.